• Ameliyatsız Estetik

  Botox

  YAZILMIŞ

  BOTOX

  Botox

  Hayatımızda sürekli olarak gösterdiğimiz gülme, gözleri kısma, şaşkınlık ve kızgınlık durumlarında yüz kaslarımızı çalıştırırız. Bu hareketler sonrasında ciltte bazı kırışıklıklar görülür. Bu tepkiler yıllar boyunca devam ettiği için ilerleyen yıllarda kırışıklıklar kendini daha çok belli etmektedir. Kırışıklıklar genel olarak göz çevresi, alın, ağız çevresi bölgelerinde görülmektedir. Daha bir çok etken ile meydana gelen kırışıklıklar ise botox yöntemi ile son buluyor.

   

  Botox kullanıldığı bölgeler

  Botox uygulaması bir çok amaç için kullanılmaktadır. Yüzde oluşan çizgileri azaltmak veya tamamen kaybetmek amaçlı kullanılmaktadır. Alın, el, ayak veya koltukaltı bölgelerinde aşırı terleme oluşuyorsa bu aşırı terlemenin önüne geçmek içinde kullanılan bir yöntemdir. Migren ağrılarında ve kaş kaldırma içinde botox tercih edilebilmektedir.

   

  Yapılan botox uygulaması ile ortadan kalkan kırışıklıklar kişinin daha genç görünmesini sağlamaktadır. Kırışıklıkların çok derin olduğu durumlarda ise botox tek başına değil de dolgu yöntemleri ile birlikte kullanıldığında daha başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

   

  Botox nasıl yapılır?

  Botox enjeksiyon yöntemi ile uygulanmaktadır. Öncelikle botox yapılacak olan bölgeye lokal anestezi etkisi olan kremler sürülmektedir. Daha sonrasında bölge dezenfekte edilerek enjeksiyon işlemleri gerçekleştirilmektedir. Uygulama ortalama olarak 15 ile 20 dakika arasında sürmektedir.

   

  Genel olarak en erken iki gün sonra botox etkisi görülmektedir. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca botox için kullanılan ilaçlarda etki süresini belirlemektedir. En geç dört gün sonra etkisi görülmekte ve on gün içerisinde tam olarak etkileri fark edilmektedir.

   

  Botox yan etkileri var mı?

  Botox yöntemi uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Eskiden tedavi amaçlıda kullanılmaktaydı. Günümüzde kullanılan botox maddeleri vücuda ve organlara herhangi bir şekilde zarar vermemektedir.Sizlerde gördüğünüz olumsuzluklardan kurtulmak için botox yöntemini tercih ederek gençleşebilirsiniz.

dr-vesika

Artık Gençliğin ve Güzelliğin Doğallıkla Neredeyse Eşit Anlama Geldiği Günumüzde Yeni Ameliyat Tekniklerini Hastalara Uygulanmaktayız.

ÜCRETSİZ MUAYENE İÇİN
RANDEVU FORMU

 • İSİM/ SOYAD
 • MAİL ADRESİ
 • TELEFON NUM
 • MESAJ
 • İSTENEN TARİH
 • GÜVENLİK KODUGüvenlik Kodu

AMELİYAT VİDEOLARI