DOLGU  

Dolgu

Zaman içerisinde insanların yaşlarının ilerlemesi ile vücutta bazı sorunlar ortaya çıkar. Bunlardan insanları en derinden etkileyen kırışıklıklar ve şekil bozukluklarıdır. Bu gibi durumlarda estetik adına kullanılan dolgu oldukça faydalı olmaktadır. Yaşanılan kırışıklık problemlerinin ortadan kalkması ve yüze şekil vermek için dolgu kullanılmaktadır. Ayrıca çeşitli yerlerde hacim sağlanması içinde dolgu yönteminden yararlanılmaktadır.

 

Dolgu yönteminde kullanılan madde vücudumuzda var olan hyalüronik asittir. Bu asit ile dolgu maddesinin alerjik reaksiyonlar göstermesi söz konusu değildir. Uygulanan bölge maddenin doğallığından dolayı herhangi bir sorun çıkarmadan kabullenir.

 

Yapılacak olan dolgu uygulamasında yapacak kişinin bu konuda tecrübeli olması gerekir. Yüz anatomisinden son derede iyi anlaması yapılacak olan işlemin sağlığı için oldukça önemlidir. Ayrıca dolgu yönteminde cerrahi ameliyat olmadığı için cerrahi ameliyatlardan daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Uygulama için anestezi kremler ile gerçekleştirilmektedir. Dolgu işlemi ise bölgenin durumuna göre 15 ile 30 dakika arasında sürmektedir. İşlem sonrasında kişinin hastanede kalması gerekmez. Sosyal yaşantısına hemen dönebilir. Bu sayede kişilerin yaşamını olumsuz olarak etkilemez.

 

Dolgu işleminin uygulandığı bölgeler.

Dolgu işlemi vücudun bir çok bölgesinde kullanılabilmektedir. Burun, dudak, göz çevresi, alın, yanak gibi bölgelerde başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Burun ile dudak arasında oluşan çizgilerin giderilmesi içinde uygulanabilmektedir. Yaşantınızda meydana gelebilecek kazalar sonucunda oluşan deformeler içinde dolgu oldukça yararlı bir şekilde uygulanabilmektedir.

 

Dolgu uygulaması

Dolgu uygulaması 15 ile 30 dakika arasında gerçekleştirilebilmektedir. Kanüller yardımı ile vücuttan elde edilen hyalüronik asit önceden belirlenen bölgelere enjekte edilir. Yapılan ilk seans sonrasında 2 ila 3 hafta sonrasında düzenleme amaçlı tekrardan bir seans daha yapılabilmektedir. Dolgunun etkisi ortalama olarak 6 ile 12 ay arasında değişen sürelerde devam etmektedir.