KİMYASAL PEELİNG  

Kimyasal Peeling

Güzelliğin sağlanması için önceliklerden biri cildimizdir. Cildimizin canlı, parlak, sıkı ve pürüzsüz olması güzelliğimizi artırmaktadır. Zaman içerisinde çeşitli etkenler ile cildimizde bazı bozulmalar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda ise bakımlar ile bu olumsuzluklardan kurtulabiliriz. Cildimizde bulunan lekeler, çeşitli izler ve kırışıklıklar için kimyasal peeling uygulamasını tercih edebilirsiniz.

 

Kimyasal peeling yukarıda bahsedilen olumsuzlukların yanı sıra sivilceler içinde uygulanabilmektedir. Sivilcelerin cildimizde bıraktığı lekelerden kurtulmak, sivilceleri tedavi etmek gibi durumlar içinde kullanılabilmektedir.

 

Kimyasal peeling bir soyma işlemidir. Burada yüzeysel, orta ve derin soyma işlemleri olarak kategorize edilebilmektedir. Genel olarak yüzeysel ve orta seviyede soyma işlemleri yapılmaktadır. Derin olarak yapılacak soyma işlemlerinde lazer uygulamaları tercih edilmektedir. Soyma işleminin derecesine göre seans aralıkları belirlenmektedir. Yüzeysel olarak yapılacak olan kimyasal peeling işlemi hafta da bir olarak yapılabilmektedir. Orta derecede olacak peeling işlemleri ise 3 ile 6 ay arasında değişen seanslar ile gerçekleştirilmektedir. Yapılan peeling işlemleri uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Cilt yapısını önceden doğru bir şekilde analiz etmek çok önemlidir.

 

Yüzeysel peeling uygulaması ile sivilce izlerinden kurtulabilir, leke problemlerini aşabilir ve ince olan kırışıklıklarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Yapılan peeling muayene ortamında gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyathane ortamına gerek duyulmaz. Kişi işlemden sonra sosyal hayatına hemen dönebilir. Herhangi bir şekilde hastanede yatma gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca anestezi gerektirmeyen bir işlemdir. Uygulama gerçekleştirilirken hafif derecede bir batma hissi duyulmaktadır. Bu da kişinin rahatsız olmayacağı derecededir.

 

Yapılan kimyasal peeling sonrasında uygulamanın yapıldığı bölgede kızarıklıklar ve kabuklanmalar görülebilmektedir. Görülen bu bulgular günlük yaşantıyı etkilemez. Peeling seanslarına devam edildikçe cildin canlılığı artacaktır. İşlemler sonrasında cilt bakımı ve güneşten korunmak için güneş kremleri kesinlikle kullanılmalıdır.