ANNELİK ESTETİĞİ  

Annelik Estetiği

Anne olmak kadınların en çok istedikleri olgulardan biridir. Ancak doğum sonrasında vücutta görülen değişimler kadınları estetik açısından rahatsız etmektedir. Görülen bu fiziki değişim ayrıca kadınların psikolojik olarak da etkilemektedir. Gebelik ve doğrum sonrası kadınların vücutlarında bazı bölgelerin etkilenmesine neden oluyor. Başlıca göğüs, karın bölgesi ve genital bölge etkilenen bölgelerdir. Bu etkiler bazen tek tek görülürken bazı durumlarda ise hepsi birlikte görülebiliyor. Kadınların yaşadığı bu sorunları aşabilmek içinse annelik estetiği yapılabilmektedir. Yapılan estetik ile yaşanılan sorunların düzeltilerek ortadan kalkması sağlanıyor.

 

Göğüs bölgesi

Gebelik sonrasında ve emzirme ile göğüste değişimler görülebilmektedir. Göğüste sarkmalar, küçülmeler, meme başında görülen değişimler kadınları rahatsız etmektedir. Yapılan estetik ameliyatları ile bu sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

 

En çok görülen göğüs büyümesi ve sarkması yapılan estetik ameliyatları ile düzeltilmektedir. Bu bölgelerde yapılan operasyonları göğüslerin istenilen düzeye gelmesi ve toparlanmasını amaçlamaktadır. Meme ucunda görülen büyümeler veya meme ucunun aşağı doğru eğim göstermesi gibi durumlarda ise meme ucu operasyonu ile meme dikleştirme operasyonları yapılmaktadır.

 

Karın bölgesi

Gebelik sonrasında en büyük değişimi karın bölgesi gösterir. 9 ay boyunca gelişen süreçte karında bulunan kasların ayrılması ve çatlakların görülmesi kadınları rahatsız edebilmektedir. Bunların yanı sıra doğum eğer sezaryen olmuşsa bu durumda kesi izi oluşmaktadır. Annelik estetiği ile bu sorunlarda ortadan kaldırılabilmektedir.

 

Hamilelik sonrasında kilolarda kadınların oldukça rahatsız olduğu konulardan biridir. Alınan kilo ile inatçı yağlar ortaya çıkabilmektedir. Yapılan diyeler ve sporlar ile bu yağlar verilemiyorsa bölgesel zayıf teknikleri uygulanabilmektedir. Bu yağlar ayrıca selülitlere de neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise lazer liposuction uygulamaları tercih edilmektedir. Lazer ile uygulamada herhangi bir kesi söz konusu değildir. Mikro incelikle kanallar ile lazer ışınları yağların bulunduğu bölgeye uygulanmaktadır. Lazer sayesinde bu bölgelerde bulunan yağlar parçalanır. Bu uygulamanın en avantajlı yanı ise yağların vücut tarafından eritilerek dışarı atılmasıdır.

 

Genital bölge

Doğum sonrasında genital bölgede genişleme meydana gelir. Bu durumda yırtılmalar oluşur ve genişleme durumu sürer. Yaşanılan bu durumda yaşanılan cinsel birleşmede partnerin tatmin olma hissi azalabilir. Bunun gibi yaşanılan durumlarda ise labioplasti veya vaginoplasti uygulamaları tercih edilerek yaşanılan bu durum düzeltilebilmektedir.

 

Gebelik sonrasında yaşanılan ve annelik estetiği ile düzeltilen bu durumların yanı sıra farklı sonuçlar da görülebilir. Ciltte görülen lekeler, varisler ve çatlaklar kadınlar için sorun teşkil edebilir. Annelik estetiği ile yapılan düzeltmeler sonucunda kadınlar istedikleri görünüme tekrardan kavuşabilirler. Yapılan operasyonlar sonrasında kadınların dikkat etmesi ile istedikleri vücuda sahip olabilirler. Hem ameliyat öncesi hem de ameliyat sonrası oldukça önemlidir. Bu konularda doktorların tavsiyelerine uyarak yapılan uygulamalar sonrasında kişiler istedikleri sonuçlara ulaşabilirler. Sizlerde annelik sonrasında yaşadığınız sorunları annelik estetiği ile ortadan kaldırabilirsiniz.